לבדיקה ממוחשבת חינם חייגו
green car gears היחידים
בארץ עם מכונת
שיפוץ מוחות גיר green car gears
תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב תמונות מוסך גיר לרכב

 

תיבות הילוכים וגירים אוטומטיים לרכב

תיבת ההילוכים, שמותקנת בתוך הרכב עצמו, מהווה אחד החלקים החשובים ביותר בו. תיבה זו מקשרת בין גוף המנוע, כלומר – המנוע עצמו, לבין הגוף המונע. בעזרתה ניתן לווסת ולכוון את מהירות הרכב ולהתמודד עם התנגדויות שונות, שמופיעות במהלך הנסיעה.

שיפוץ תיבת הילוכים אוטומטיים

אילו סוגים של תיבות הילוכים קיימות בשוק

קיימים כמה סוגים של תיבות הילוכים: תיבת ההילוכים הידנית, שהיא הוותיקה מכולן, ואותה יש לתפעל באופן ידני, כפי שמעיד שמה. החלפת הילוכי הרכב נעשים על ידי הנהג עצמו בעזרתו של מוט ההילוכים ובעזרתה של דוושת הצמד. סוג שני של תיבת הילוכים זו תיבת ההילוכים האוטומטית, שנפוצה יותר כיום וקיימת בכל הרכבים החדשים. ברכב עם תיבת הילוכים אוטומטית אין צורך להחליף באופן ידני את ההילוכים עצמם, שכן החלפה זו נעשית באופן אוטומטי לחלוטין, כלומר, על ידי מערכותיו של הרכב. סוג אחר של תיבת הילוכים, זו התיבה החצי אוטומטית, שבה החלפת ההילוכים נעשית באופן ידני ואילו הפעלתו של המצמד נעשית באופן אוטומטי, על ידי הרכב.

על התפתחותה של תיבת ההילוכים

תיבת ההילוכים האוטומטית, שנחשפה לכולנו במאה הקודמת, עברה לא מעט שינויים לאורך השנים. בשל הפגיעה בביצועיו של הרכב בעת השימוש בתיבת זו, וכן גם בעקבות העלייה בצריכת הדלק, מוצעים כיום לא מעט פתרונות, המשולבים אף הם ברכבים השונים ומאפשרים ניצול מקסימאלי של תיבת ההילוכים, שיפור בביצועים וצריכת דלק קטנה יותר. תיבת הילוכים רציפה, היא אחת האפשרויות, והיא כוללת שימוש במבנה דמוי חרוט, המחליף את דסקיות ההילוכים, המגיעות בגדלים שונים. בדרך זו השימוש בתיבת ההילוכים הוא ליניארי יותר וגם רגוע יותר. תיבת הילוכים רובוטית היא פיתוח נוסף, שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, והוא מדמה את פעולתה של תיבת ההילוכים הידנית תוך ניצול יתרונותיה של תיבת ההילוכים האוטומטית. מדובר בתיבה חסכונית מאד, המופעלת באמצעות רובוט, האחראי להחלפת ההילוכים.

תקלות נפוצות בתיבות הילוכים אוטומטיות

ישנן כמה תקלות, הנחשבות לנפוצות מאד, בתיבת הילוכים אוטומטית. אחת מהן היא כשתיבת ההילוכים איננה מעלה הילוך למרות הצורך.תקלה זו יכולה להעיד על בעיה חמורה מאד בתיבת ההילוכים עצמה, המצריכה פנייה למוסך מורשה. גם מקרים שבהם המכונית קופצת, בשעה שתיבת ההילוכים מחליפה הילוך יכולה להעיד על בעיה ונחשבת לתקלה נפוצה. על האופן שבו מבוצע שיפוץ גיר אוטומטי קרא עוד בעיון, שיפוץ גירים הוא נושא מורכב, לכן אם הגעת למצב שבו נדרש שיפוץ, פנה אל המומחים בתחום על מנת שהגיר ישוב לתפקד כמו חדש.
להצעת מחיר של גיר


הפרטים לצורך קבלת הצעת מחיר, לא יעשה בהם שימוש לרעה או העברה לצד ג'

לחץ לצפייה בוידאו

מבצעי החודש

שירות לכל סוגי הרכב

שיפוץ גיר לכל סוגי הרכבהכוונה וייעוץ מקצועי במספר


למבצעים נוספים השתמש בחיצים
*המחירים אינם כוללים מע"מ

חזרה למעלה